Yeni salonum nasıl olmalı

Salonumuzla birlikte televizyonumuzuda yenilemeyi düşünüyoruz ancak televizyonun konumu bizim için oldukça önemli (televizyon sürekli izleniyor evde). Oldukça sade ve minimum eklemelerle (aynı koltuk takımıyla örneğin) neler yapabiliriz?

Okunma: 1205
Yorum: 1
esmaones
 1. 1

  kişi beğendi

  pnr (Mimar) ✔

  Merhaba
  Yenilemeye karar verdiğin oturma odanda öncelikle televizyonunun yerini doğru tayin etmeliyiz.
  Yani evet odanın merkezine almak istemişsin televizyonu ama bu sefer de pencerenin önünü kapattığın için pek te keyifli ve konforlu bir durum sağlanmamış oluyor seyir açısından. Bence yeni televizyon alanın tablonun asılı olduğu duvar olmalı. Tabloyu belki başka bir yerde değerlendirebilirsin (yemek masası konsolunun üstü gibi bir yerde).
  Üçlü koltuğunu şu anki yerinin tam karşısına alabilirsin. Tekli koltukları da tamamen iptal edip camın önünde keyifli vakit geçirebileceğin çok yer kaplamayan rahat berjerler alabilirsin. Ayrıca bu berjerler ve mevcuttaki üçlü koltuğunun kumaşını benzer desenler yaptırabilirsen büyük koltuğunu da güzel bir şekilde değerlendirmiş olursun. Son bir hatırlatma, televizyon duvarını odanın içinde farklı tanımlamalısın bunun için de sadece o duvarı farklı bir renge boyayabilirsin. Şu anki renginin birkaç ton koyusu, vizon, açık gri benzeri renkler olabilir. Salonun da çok hareket olmadığı için desenli bir duvar kağıdı da kullanabilirsin o duvar için. Şimdiden yeni salonunda keyifli günler dilerim...

  22 Eylül 2014, Pazartesi